Xiaomi Cihaz Animasyon Nasıl Kapatılır?

milogo
Xiaomi Cihaz Animasyon Nasıl Kapatılır?
 
Merhaba Siberyazilimciar arşiv takipçileri, bugün sizlere Xiaomi cihazlarınızı nasıl hızlandıracağınız konusunda bilgi vereceğim. Bu hızlanma oyunu da etkileyebilir ancak çoğunlukla performans odaklı bir yöntemdir. Bu yöntemi farklı marka cihazlarda da kullanabilirsiniz.

 

Mobil cihazlarda performansı etkileyen belirli nedenler vardır. Menüler arasındaki geçişler ve bu tür bir tıkanıklık çoğunlukla pencere animasyonu geçiş sürelerinden kaynaklanır. Aşağıdaki adımları takip ederek pencere animasyon süresini kısaltabilirsiniz. Size tavsiyem, pencere animasyon süresini 0.5x yapmak olacaktır.
1. Adım: Cihazınızın ayarlarına erişin. Ardından Cihazım veya telefonum hakkında bölümünde oturum açın. Ardından, aşağıdaki sekmelerden “Tüm özellikler” i tıklayın.
miozellikler
miozellikler
Adım 2: Bu klasörde cihazınızın özellikleri bulunmaktadır. En alttaki “miui sürümü” adlı yere 7 veya 8 tıkladıktan sonra, geliştirici seçenekleri aktif hale gelecektir.
mitumozellikler
mitumozellikler
3. Adım: Etkin olduktan sonra oturumu kapatın. Ayarlara geri dönün ve en üstteki aramada ‘Geliştirici Seçenekleri’ni arayın. Bulamazsanız, Ek Ayarlar klasörünün altında bulunur. Geliştirici seçenekleri girdikten sonra, alt kısımda pencere animasyonu ve diğer animasyonlar olacaktır. Bulunan sekmede kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Önerilen rakam 0.5x animasyon ölçeği yapmaktır.
animasyonkapatma
animasyonkapatma
Daha fazla yöntem ve içerik için lütfen web adresimizi arkadaşlarınıza tavsiye etmeyi unutmayın. Soru ve fikirlerinizi bize iletişim bölümünden iletebilirsiniz.

Xiaomi Cihazı Nasıl Hızlandırılır? Makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir